| xGigel a întrebat:

Salut,
As vrea sa dau si eu pentru permis si nu stiu dupa ce sa invat. Am invatat cateva zile dupa o aplicatie pentru tableta cu intrebari si raspunsuri. Intrebarea mea este, ar fi mai ulti sa`mi cumpar o carte, sau este mai ultil sa vezi intrebarea si apoi raspunsul?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt de parere ca trebuie sa inveti legislatia rutiera - OUG 195/2002, republicata in 2006, Regulamentul de aplicare, Ordinul 268/2010, toate cu md. si compl. ulterioare - si apoi sa faci testele de pe drpciv.ro sau alt site.
Legislatia respectiva, actualizata la zi, o gasesti tot pe drpciv.ro, este site-ul oficial al Directiei de permise.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Http://www.drpciv.ro/

aici gasesti testele "oficiale"

| viotedy a răspuns:

Intai citesti cartea, apoi faci teste.

| David_Alex_1993_o6Hw a răspuns:

Eu am invatat dupa carte si am facut chestionare dupa drpciv si am picat cu 17. Apoi mi am cumparat programul de chestionare exact ca la politie de pe urssur (scrii pe google) am facut 2 saptamani, si am loat cu 25 in 6 minute, nu esti primul care ii dau sfatul si mi-a facut cinste. Bafta