| Andrei6699 a întrebat:

Salut.As vrea sa-mi cumpar un Hyundai Santa Fee din 2008 sau 2009 diesel, 2.2l si 150cp, ce parere aveti se masina asta? Consuma mult in comparatie cu alte suv-uri?

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Daca tu chiar ai nevoie de acea masina mare, greoaie, cu tehnologie invechita si aspect la fel de invechit, atunci merita.
Eu nu as lua o masina de 12 ani vechime, cu peste 200.000 km, motor mare si grea. Mai multa incredere as avea intr-un Duster SH.
Consuma pentru ca este o masina grea, cu motor de generatie veche si care are o uzura apreciabila. Din punctul meu de vedere poate fi si un sac fara fund daca incep problemele la el.