| Igor20142 a întrebat:

as vrea si eu sa imi spuneti cum as putea sa trec de sala mai usor..adica ce sa invat mai de baza..pentru a trece cu brio de sala..pentru obtinerea permisului de conducere.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa inveti OUG 195/2002, Regulamentul de aplicare al acesteia si Ordinul MAI nr.268/2010, toate cu md. si compl. ulterioare. Le gasesti actualizate pe drpciv.ro, este site-ul oficial al Directiei de permise, aici poti face si teste. De asemenea teste gasesti si pe alte site-uri, cum este si e-drpciv.ro.

| express11 a răspuns:

Invata tot.nu glumesc.de baza este tot.nu stii ce chestionar pica la examen.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie sa inveti tot, si logic.
Nu te uiti la carte ca la un Sudoku. Gandesti fiecare propozitie si iti imaginezi situatiile alea in trafic.
Doar asa poti sti sigur ca treci sala.
Eu am trecut-o fara sa mai citesc cartea, dar am fost atat de obsedat de condus incat stiam indicatoarele + incadrarea in intersectii, prioritatile (mai exact tot ce trebuie sa faci in trafic), inca de prin scoala generala, si cand imi veneau intrebari mai grele le mai luam si prin eliminare; ce s-ar intampla daca toti participantii la trafic ar aplica varianta A, ce s-ar intampla daca ar aplica varianta B...
Asa ca n-ai alta solutie decat sa mananci cartea aia, pana pricepi tot; un detaliu pe care il consideri tu neinsemnat se poate transforma intr-o neacordare de prioritate. La exameni pici, dar in realitate poti muri, sau omori pe altii.
De asta am tot spus pe aici, scoala de soferi o face cine vrea cu adevarat sa scoata o masina in trafic.