| DjJohnKoKosH a întrebat:

Vreau sa invat pentru obtinerea permisului de conducere dar am o carte cu codul rutier din 2008.As putea sa invat de pe ea sau e necesar sa imi cumpar o varianta mai noua?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti trebuie o varianta mai noua, de anul acesta sau de anul trecut. Din 2008 incoace a fost modificata si completata OUG 195/2002 (Codul rutier), de asemenea Regulamentul de aplicare si Ordinul MAI nr.268/2010 privind examinarea pentru obtinerea permisului de conducere.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BornToBeLoved a răspuns:

E vital
Sa cumperi una noua! S-a schimbat
Legislatia! Daca nu ai bani poti cauta oe internet, o sa gasesti ceva site
Cu legislatia rutiera! Bafta

| KhaleesiD a răspuns:

Buna. Si eu fac scoala de soferi si cand am fost la ore instructorul ne-a spus ca nu este neaparat sa cumparam carti noi, daca avem carti vechi sunt bune si acelea (din 2006 in sus). Dar eu am cumparat o carte noua fiindca nu aveam de niciun fel si sincer iti recomand sa cumperi una noua pentru ca in cartea mea arata si modificarile care s-au facut si sunt destul de multe modificari.
Daca vrei iti dau si numele cartii. Cartea este foarte buna, are foarte multe detalii si este foarte usor de invatat din ea. Aceasta carte nu are nimic in plus ce nu ti-ar trebui ca si in cartile acealea groase in care trebuie sa subliniezi partile impotante, si in plus are si un cd cu exercitii pe capitole, simulare examen si are si o parte practica. Si in plus nici nu a fost scumpa. Am platit in jur de 30-40 de lei cu taxa postala cu tot.
Numele cartii: Noul Cod Rutier pe intelesul tuturor
Anul: 2014
Editura: Teocora
Uite si lunkul de pe care l-am comandat http://www.librarie.net/......-conducere
Mult succes in continuare :)

| KhaleesiD a răspuns (pentru KhaleesiD):

Am uitat sa scriu, este un site care este foarte bun. Se numeste www. drpciv.ro Si ti-as da si un sfat, sa nu rezolvi intrebari de tip examen, adica sa nu faci simulare de examen decat dupa ce ai invatat legistlatia pentru ca dupa parerea mea si dupa parerea instructorului meu este o pierdere de timp. Prima oara invata si dupa aceea sa faci simulare de examen

| DjJohnKoKosH explică (pentru KhaleesiD):

Ms mult happy Daca ai fi dat raspunsul mai devreme ti-as fi dat tie funda laughing

| KhaleesiD a răspuns (pentru DjJohnKoKosH):

Nu-i nimic tongue ma bucur ca te-am putut ajuta happy