| Sofer a întrebat:

Ati cumpara o masina veche istorica? De exemplu eu imi doream un Mustang din 1969.

11 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Aș cumpăra dacă aș locui în SUA. Pentru că acolo piața este suficient de mare încât să găsești orice piese de care ai nevoie și oameni specializați care să ți le monteze.

În România nu prea găsești nici piese, nici oameni, deci a menține o mașină de epocă în stare de funcționare este extrem de costisitor și de dificil.

suntserios
| suntserios a răspuns:

As cumpara daca mi as permite sa o intretin si as avea unde sa o tin

| Frank51 a răspuns:

Nu ma pasioneaza.

| AndreiAndrei260111 a răspuns:

Da, ca a doua mașina sau mașina de WeeKend da, o înscrie ca vehicul istoric, nu se plătesc taxele enorme către stat, însă stiu ca Mustang 69 arată foarte bine, însă nu stiu cât de bine ar rezista in Romania, bănuiesc ca știi ce imagine si-au făcut Muscle Car-urile ce au stat pe teritoriul României mai mult timp, sunt la prețuri mici, stiu, dar se strica ușor, sunt pretențioase la benzina etc... Eu am de gând sa achiziționez un S Class din 78-80, cu motor pe benzina, fabricat pentru Europa, dar mai trebuie sa aștept sa pun de-o parte 10-12.000€, ca am prea mult cheltuliei mentan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă aș fi milionar da

| Bizon95 a răspuns:

Daca as fi bogat serios si as avea fetish cu masini... DA
altfel, dpdv practic... e crima si te seaca de bani
moment in care intrebarea e cat de gros ai fetish-ul ala cu masini tongue

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-ar plăcea și mie mașina menționată de tine.

| mgtow a răspuns:

Nus faine alea vechi

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Nu mă prea atrag mașinile.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am o istorica din '76.
Mustang nu as lua, ca nu e genul meu, si papa mult. As alege ceva cu care sa ma pot plimba, cum ar fi un Mercedes 2.0 benzina, sau un Opel Ascona/Rekord.
Decat sa tin un Mustang V8, inutil si nepotrivit pentru Romania, mai bine as cauta un camion SR cu motor V8, ori o duba TV.