| Anonymous67 a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele masinilor clasice, de ex: 6'4 Impala, Mustang 1967/1969?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Acelea sunt masini doar de colectie si de expozitii.
Daca vrei sa circuli cu una zilnic va fi destul de costisitoare intretinerea lui, motorul fiind mare, consumul e pe masura, masina fiind rara in Romania piesele va trebui sa le importi din SUA, si te va costa ceva.
Plus ca in cazul in care nu iei o masina deja reconditionata vei avea ceva de investit in ea, sau cel putin nu o vei putea inmatricula ca retromobil si asa vei fi ars la taxe...

| Anonymous67 explică (pentru OldSoul):

Gasisem pe Ebay mai multe Mustang-uri din 1969 (Masina mea preferata) si nu is foarte scumpe. ( in jur de 20.000-25.000 $ ). Da m-am razgandit, prea multi bani aruncati in vant.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dezavantaje... Consum mare, poluare mare, piese scumpe (si rare), siguranta foarte mica, fiabilitate scazuta in unele cazuri (poate nu in cazul americanelor).
Avantaj ai doar faptul ca atrage priviri, daca e in stare buna.