| Ionutzzz93 a întrebat:

Salut baieti! Am si eu o intrebare. Ce ati prefera? Ford Focus 2 1.6 TDCi hatchback (2006, 109 cai) sau Opel Astra H 1.7 CDTI (2006 101 cai)? Astept parerile voastre.happy

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Opel sa nu alegi niciodata ca sant masini de rahat, a lu maicamea da probleme la greu urcam panta cu viteza unui autotren in 3º - 4º au faima cu problema la pompa de motorina si costa 2000€ schimbarea si setarea electronica.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Focusul fara nicio indoiala. Bineinteles conteaza si cum arata masina cati km are samd, dar Ford ul

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Cum sa compari Fordul cu Opelu... Ford, normal.

| Florian20405 a răspuns:

Nu ne intreba pe noi ce am prefera.Intreaba-ne care e mai buna.Mai buna din punctul meu de vedere ar fi opel astra, cu toate ca din aceste doua modele nu as alege nici unul. Dieselu la opel cam puturos sau si fordul e bun dar mai sigur opel.Depinde in ce stare se afla ambele masini, care are km mai putini, sau nu fi fost implicata in vreun accident etc.
Bafta, opel!

| Goguletzu a răspuns:

Confort si siguranta, optez pentru Opelhappy

| bula2014 a răspuns:

Depinde din ce motiv. Dar pentru ca ai specificat "calutii" probabil pe aia mai multi ii vrei tu.

| georgetzop a răspuns:

Opel Astra 1.7 cdti este o masina foarte buna pentru noi, consum mic, usor de intretinut

| Bobes_Ion_1989 a răspuns:

Opel ca sunt usor de ingrijit