| Kidfromjail a întrebat:

Ce mașina ați alege pentru prietena D-voastră care a luat de curând permisul, între:
- Opel astra h 1.3 cdti 90cp an 2009 hatchback
- Ford Focus 1.8 tdci 125cp an 2008 hatchback

Ambele versiuni au cutie manuala, dotări full option, istoric bun și întreținute.
Fără ironii sau răspunsuri de dragul de a Răspunde.
Dau funda celui care răspunde serios și argumentând.
Mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
| tudorflr a răspuns:

Opel Astra! Ford e o mașină destul de defectuoasă și mai sunt și piesele scumpe...

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu aleg varianta sa-i platesc un abonament lunar pentru autobuz si sa isi faca economii daca vrea masina. Pt gagica ta un coupe sau varianta mini ar fi excelent, benzinara mica pentru ca ea nu o sa calce tare pedala stii cum sant femeile laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Astra H 1.3 CDTI - foarte ieftina la piese, motor rezistent, consum foarte mic, fiabilitate.
Focusul e mai bun la capitolul confort, stabilitate, si are putere mai mare. Nu e rau, dar Opel e o marca mult mai prietenoasa.

| xerxes1 a răspuns:

Masina pe benzina si cutie automata.
Sunt mai elegante decat tractorasele de mai sus.
Dieselul este pentru camioane, vapoare, locomotive etc.

| DaniTDCI a răspuns (pentru xerxes1):

Esti penal, si tu dar si raspunsul tau

| xerxes1 a răspuns (pentru DaniTDCI):

Cand o sa incepi sa conduci automobile in loc de biciclete o sa iau in considerare si raspunsul tau.

| Superior a răspuns:

Smart Roadster, Renault Clio