| usernameinvalid a întrebat:

Salut, cam cati litri de antigel intra intr-un opel tigra 1998 1.6i 16 valve ( benzina ) si cam cum ar fi indicat sa fac? trebuie sa completez si cu apa?

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Salut User, ai nevoie de 3 litri antigel si 2, 8 litri apa distilata pentru -30°!

1 răspuns:
| Goguletzu a răspuns:

Salut am acelasi motor dar pe un renault. din cate imi amintes am nevoie de aprox 4lv+- 0.5l trebuie sa faci amestecul astfel incat sa fie 50% antigel si %0 apa(distilata) bafta