| Cosminel1192 a întrebat:

Care este consumul la un Audi a4 2002-2004? Motor 1.6 benzina, mersi

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cind cauti si vrei sa stii cel mai bun consum ala este facut de manufactur deci ala se ia in calcul cind se spune cit consuma o masina anume.Nu se ia dupa ureche sau mai stiu eu ce alte chestii.Treb sa stii ce motor ai, daca este quattro sau nu si exact ce an este.Nu merge asa 2000-2004Fiecare an sa mai facut ceva la acea masina si consumul difera in general. Uite un ex-Audi A4 din 2004 nu qoattro, benzina cu motor de 1.8 turbo are un consum urban=12% autostrada=8% si mixt 10%.Asa spune cartea.Sint siteuri care iti arata pentru fiecare masina in parte chestia asta.Euam comparat ce ti-am dat de pe un site cu ce spune fabricantul si exact acelasi lucru e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urban 11-12, extra 8-9, mixt 7.5

| RB26DETT a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi poti spune te rog, cum iti da tie media dintre 11 si 8, 7.5? media este de cam 9% daca e sa iei asa dar bine, acum depinde unde se fac mai multi km, normal 7.5 ar trebui sa ia dar acum depinde si de sofer, de modul in care conduce masina si alea alea...

| anonim_4396 a răspuns (pentru RB26DETT):

Cristi, am facut consumul care este in general, nu stiu acum la fiecare sofer in parte, de exemplu la mine, este undeva la urban de 9-10 maxim, extra 5-6, 6.5, si mixt un 7. 5maxim 8, depinde mersul in oras mai mult la mine, am un audi a4 din 2011 cutie manuala 6+1, deoarece la cel hidramat. este total diferit consumul. Eu iti spun cam cat ia al lui, dupa ce am vorbit cu cineva de a avut asa ceva si acel cineva nu era cu talpile si etc, mergea mai batraneste, dar si cu altii de pe diferite forumuri care cam asa imi spun.