| mafiot1 a întrebat:

Salut, care este diferenta dintre un Scuter cu racire pe aer si unul cu racire pe lichid? Doresc sa imi cumpar un scuter pentru FoodPanda, Glovo etc si doresc sa stiu care este mai bun cu racire pe aer sau cu racire pe lichid? O sa muncesc 12 ore pe zi la Glovo si vreau sa stiu care rezista pornit 12 ore sau mai mult?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cele cu răcire pe aer se supraîncălzesc în oraș.
Mai bine una electrică. Cei de la Takeaway le oferă din partea firmei. Și am văzut și la alți livratori.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cu antigel e mai bun pentru functionare continua, mai ales in oras.
Cumpara unul in 4 timpi cu racire pe lichid, si sa nu-i umbli niciodata la carburator.

| diNNozo a răspuns:

Scuter cu racire pe aer este mult mai ok. am un suzuki cu racire pe aer ma plimb cu el toata ziua pe centru fara probleme!