| llleo a întrebat:

Am auzit ca, in cazul in care nu am 18 ani si doresc sa muncesc la foodpanda/glovo, pot cere un reprezentant, este adevarat?

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Pana la 18 ani poti sa lucrezi cu acordul parintilor (adica cu semnatura lor). Si cred ca ai voie sa lucrezi doar 4 ore/zi.
Tu mergi la angajare chiar daca nu cunosti toate detaliile; ca orice ai nevoie ti se va spune acolo.

| Sophieka a răspuns:

Cel mai bine ii telefonezi...Eu am avut servicii la 16 ani si nu mi s-a cerut "semnatura"; acordul parintelui.

| Simpatic a răspuns (pentru Sophieka):

Nu au respectat legea cei care ti-au acordat "serviciile" atunci.

| laSoledad a răspuns:

Poti munci de la 16 ani cu acordul si semnatura parintilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a lucra in cazul in care esti minor, ai nevoie de semnatura unui parinte.

| HaiduMatteo a răspuns:

De la 16 ani te lasa
pe semnatura unui tutore si lucrezi 4 ore/zi

| alex1521 a răspuns:

Salut, te ai mai angajat? Întâmpin aceeasi problema ca tine