| savaş98 a întrebat:

Salut,cat dureaza sa inmatriculezi o masina pe numele tau? Masina e Romania si vreau s-o fac tot pe Romania. Normal dureaza mai putin, cam cat?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Planificarea inspecției la RAR e cea mai păcătoasă

| suntserios a răspuns (pentru sierra1):

Daca e deja inmatriculata in Romania de ce ar mai avea nevoie de RAR?

| sierra1 a răspuns (pentru suntserios):

E o presunere și multi răspund anapoda presupunând ce a vrut întrebătorul să întrebe. Omul a zis:

"Masina e Romania"

nu inseamnă că e gata inmatriculată. E o supoziție

| Emanulusa a răspuns:

Daca e pe Romania cu trebuie sa mergi la rar. Trebuie doar sa faci contractul de vanzare cumparare. Si dupa sa te programeze la numere. De acolo iti da si cartea masinii pe numele tau. Nu e ceva complicat. Am facut acum nu de mult. In cateva ore e gata contractul. Apoi te programeaza peste cateva zile la numere.

| savaş98 explică:

Am vrut sa spun ca este pe Romania inmatriculata, am gresit. Multumesc!