| Ionut_Marian_1991 a întrebat:

Salut, cati cai as putea băga an plun la un opel vectra c motor 2l?

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Ionut_Marian_1991 explică (pentru Decxster):

Motor 2 litri DTI are 101 cai si as dori mai multa putere

Răspuns utilizator avertizat
| xerxes1 a răspuns:

Costa 300E si ai 40de cai in plus la TCM Turbo.

http://www.tcmturbo.ro/chiptuning.php

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Decxster):

Esti sigur ca are clapeta de aer? La dieseluri nu prea sunt.
Si vezi ca LET-ul nu s-a pus pe Kadett, doar artizanal, de tuneri. GSI-ul avea 2.0 16V aspirat, si 1.8, tot aspirat.

Răspuns utilizator avertizat
| Ionut_Marian_1991 explică (pentru Decxster):

Sincer nu stiu.dar cei cu clapeta de acceleratie

Răspuns utilizator avertizat
| OldSoul a răspuns:

Printr-o resoftare poti adauga in plus pana la 30% din puterea masinii, totul tine de stare internelor din masina.
Daca vrei sa adaugi mai multi cp deja vei fi nevoit sa faci upgrade la piese. (Injectoare, turbina, intercooler si asa mai departe)