| RaduMateo a întrebat:

As avea o intrebare! Motoarele Opel Vectra B se mai fabrica noi?
Adica daca este o fabrica care sa mai produca motoare vectra b mai exact modelu de la motor ( X20DTH ). Sau daca se mai produce macar la comanda si unde se produc si cat ar putea costa?

Răspuns Câştigător
| IF88MDL a răspuns:

Daca un anume model de masina nu se mai fabrica asta nu inseamna ca nu se mai produc si piese pentru ea, gandeste-te la bmw ursulet de exemplu, crezi ca cei care au nevoie de piese pentru ursulet si le fabrica singuri? happy tinand cont de faptul ca motorul s-a declarat piesa de schimb iar in general orice fabrica din momentul in care a incetat fabricatia unui model anume de masina mai fabrica inca 10 ani piese de schimb pentru modelul respectiv,cred ca sunt sanse sa gasesti motor, dar poate doar in Germania! ce pot sa-ti spun sigur este ca daca vrei sa-ti cumperi piese si sa-ti faci un motor sigur gasesti happy succes, MDL

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca nu se mai produc, deoarece vectra B nu se mai produce de multa vreme, si nu are rost sa produci un motor pentru o masina pe care nu o mai vinzi, dar exista echivalent al acelui motor, in plus de asta cauta pe piata de SH un al motor happy

| IF88MDL a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca un anume model de masina nu se mai fabrica asta nu inseamna ca nu se mai produc si piese pentru ea, gandeste-te la bmw ursulet de exemplu, crezi ca cei care au nevoie de piese pentru ursulet si le fabrica singuri? happy tinand cont de faptul ca motorul s-a declarat piesa de schimb iar in general orice fabrica din momentul in care a incetat fabricatia unui model anume de masina mai fabrica inca 10 ani piese de schimb pentru modelul respectiv,cred ca sunt sanse sa gasesti motor, dar poate doar in Germania! ce pot sa-ti spun sigur este ca daca vrei sa-ti cumperi piese si sa-ti faci un motor sigur gasesti happy succes, MDL