| Marian_Sava_1994 a întrebat:

Cati litri de benzina este nevoie sa pot porni masina Cielo?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Unul singur.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ca sa ii pui direct in rezervor, trebuie 2-3l ca sa ajunga la sorb. Insa ai sanse mari sa-ti faca probleme depunerile din rezervor, daca masina a stat multa vreme, mai ales cu rezervorul gol. Cand o sa-i pui 2-3l de benzina o sa se ia toate mizeriile din rezervor si pot sa-ti infunde conductele, sa-ti strice pompa de benzina...

| Tudor_Daniel_1993 a răspuns:

Scoate'i furtunele care duc in rezervor ( tur/retur) si le bagi intr-un bidon cu benzina pe care il fixezi pe undeva pe langa motor, poti sa ai si juma' de litru de benzina ca o sa-ti porneasca