| laurentiu a întrebat:

Spuneti-mi si mie cum pot afla cat imi consuma masina la 100km? cati litri de benzina,

5 răspunsuri:
| gabriela a răspuns:

Faci plinul... mergi 100 km. alimentezi din nou. Litrii alimentati = consum/ 100 km!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bah consuma cam 5 litri cam asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de viteza cu care mergi si consumul mediu al masinii tale la 100 de km.

| ioneluka a răspuns:

Vreo 7 litri...adica un rezervorthinking asa cred.

| AL3xXxXxXx a răspuns:

Cel mai bine ii sa-ti faci plinul faci 100km alimentezi din nou si cati litri o intrat a 2 oara atata ii consumul...sa zicem ca iti intra 6 litri atunci masina consuma 6/100km