| edani99 a întrebat:

Ce este presiunea in bari la tiruri? Joc euro truck simulator 2 si la tirul Scania imi apare si aceasta presiune si nu stiu la ce ma ajuta. Cateodata vad cum creste, alteori cum scade si nu inteleg de ce. Ma puteti ajuta cu o explicatie?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

E presiunea de aer la roti, (sistemul de franare care merge pe aer) daca se apropie de linea rosie e problema si explodeaza ori e un furtunas rupt, deteriorat. La plecarea de pe loc daca e aproape de linea verde sau pe verde e bine intre 10 si 12 bari puntea la cap spate si remorca pe 3 axe.