| KNz9898 a întrebat:

Salut ce parere aveti de Golf 4 benzina/disel? Este o masina buna? merita? ( Nu vreau sa-mi cumpar doar vreau cateva sugestii)!

5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Pentru un venit mediu, este foarte buna. Piesele ieftine....merita!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cele diesel sunt bune.
Cele pe benzina 1.4 16V si 1.6 16V sunt proaste. 1.8, 1.8T si 2.0 sunt bune. Si SR-ul e bun.
Ca masina insa e facuta la economie, piesele ieftine, ca urmare, e un Logan ceva mai calculat. Spatioasa nu-i decat in portbagaj, stabila doar la viteze in limita legala. Fiabila pentru cine da multi bani pe o masina, si se foloseste putin.
Mult mai reusiti sunt concurentii.
Opel Astra G e mult mai ok la capitolul stabilitate, spatiu, si motoare pe benzina.
Ford Focus 1 e peste Golf 4 "pe toate partile", in special la confort, spatiu, stabilitate si motorizari, avand dieseluri cu injectie common-rail, pe cand Golf 4 are motoare similare cu cele de tractor, cu injectie clasica sau pomp-duse, o chestie care mai mult a stricat motoarele, desi au ramas fiabile cu tot cu ea, insa mult sub o injectie common-rail, si cam usturatoare la intretinere.

| Pool77 a răspuns:

Mie unul nu-mi place. Adica e frumoasa daca o tunezi, dar nimic mai mult. Alea pe benzina consuma mult, m-am gandit si eu la ea ca prima masina, insa mai multi posesori m-au convins ca nu-si merita banii.

| justadream94 a răspuns:

Ma..raportul pret calitate eu zic ca e foarte bun..ai un consum mediu cam de 7 si in functie de vechimea masinii apar si problemele..de altfel e masina nemteasca, mari probleme nu ar trebui sa fie.

| vaynemain a răspuns:

Dude, e totusi golf 4, motoru trebuie sa fie cel putin de 1.6
Gandeste-te doar cand ii dau 120 ca iti consuma de te c*ci pe tine.
Orice iti iei, ia-ti diesel! Si masina sa fie dupa 2006!