| Anonim420420 a întrebat:

Ce părere aveti de mitsubishi lancer x 2008? De 150cp diesel. Este consumul mare? Care ar mai fi dezavantajele? Sunt innebunit dupa acest design. Care ar fi o alegere mai buna Mitsubishi Lancer sau Golf 5?

2 răspunsuri:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Nu cred ca exista de 150cp, doar de 140cp..Care prin coicidenta este acelasi motor 2.0 TDI folosit de VW, celebrul 2.0 TDI PD ce are probleme la injectoare,volanta cu masa dubla, ax cu came, pompa de ulei, etc. In opinea mea, daca vrei Lancer cumpara pe benzina musai, daca vrei diesel atunci uitate la un golf 5 1.9 TDI (motor mai reusit).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lancer e o masina foarte incomfortabila. Iti zic ca am avut. iar interiorul e nasol rau. Insa arata vine si e extrem de fiabila, cel putin benzinarul pe care l am avut eu.