| NemNUZ a întrebat:

Ce parere aveti de marca Mitsubishi? Dar de Mitsubishi lancer?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Detin un lancer si confirm. Masina foarte fiabila, nu am schimbat decat o bucsa in 4 ani, in schimb consuma foarte mare (chiar si 12% in oras la un motor de 1.5 110cp), intretinerea scumpa (o revizie ca nu a implicat decat schimb de ulei si filtre ~1200ron, schimb de placute si discuri pe fata ~1800ron).

In rest masina are un design exterior superb, parerea mea, insa interiorul cam saracacios si nu prea confortabil la drum lung. E destul de zgomotoasa la viteze mari.

Motorul de 1, 5 110 cp pe care il am e decent pe caroseria asta, desi un motor mai mare sigur este mult mai potrivit.

2 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Mie imi plac masinile japoneze, sunt cele mai fiabile din lume. Au doar 2 probleme pentru Romania : consuma enorm si intretinerea este nesimtit de scumpa.

| suntserios a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Detin un lancer si confirm. Masina foarte fiabila, nu am schimbat decat o bucsa in 4 ani, in schimb consuma foarte mare (chiar si 12% in oras la un motor de 1.5 110cp), intretinerea scumpa (o revizie ca nu a implicat decat schimb de ulei si filtre ~1200ron, schimb de placute si discuri pe fata ~1800ron).

In rest masina are un design exterior superb, parerea mea, insa interiorul cam saracacios si nu prea confortabil la drum lung. E destul de zgomotoasa la viteze mari.

Motorul de 1, 5 110 cp pe care il am e decent pe caroseria asta, desi un motor mai mare sigur este mult mai potrivit.

| soloangel01 a răspuns:

Scump!