| SkenWell a întrebat:

Salut! Ce site-uri de piese recomandati pentru revizie (filtre, ulei)?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Autodoc24.ro

| Simpatic a răspuns:

Cauta la tine in oras magazine de piese auto sau vezi unde sunt localizate reprezentantii sau dealerii autorizati la urmatoarele marci : epiesa, Unix auto, bardi auto, autokarma
De ce e mai bine sa te duci la dealerii locali ai acestor magazine? pentru ca pe baza seriei de sasiu a masinii iti pot aduce exact ce piese doresti pe cand pe net (online) cateodata configurarea pe care o faci poate sa fie gresita tocmai pentru ca nu ai unde introduce acesta serie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil sunt mai multe dar eu gasesc mai comod epiesa.ro pentru ca mi-am trecut masina acolo in contul creat si am adaugat seria de sasiu, iar cand caut ceva imi ofera direct piese compatibile. De aici am cumparat ulei original pentru masina mea, o baterie, un filtru de ulei si un filtru de aer.

Un alt magazin interesant de piese este si unixauto.ro.
Foarte simplu alegi masina ta acolo pe site fara a mai fi nevoie de seria de sasiu, doar model, an, versiune si gasesti piese compatibile.
Daca mergi la ei direct in magazin, poti da seria de sasiu (deci iei talonul cu tine) si iti cauta ei acolo.
De aici am cumparat un proiector ceata.

Sper ca te ajuta.

| Adrian5575 a răspuns:

Autoeco, epiesa.

| roketfire a răspuns:

Pentru piese auto cel mai bun cred ca ramane piese-auto.ro iar daca vrei o revizie pentru motocicleta, iarasi variante sunt multe, daca ai nevoie de un kit lant original: https://www.unimotors.ro/Transmisie-kit-de-lant_c_1075_1098_1129_1176.html
iar pentru alte piese moto cauti direct pe site.