| Marcelutzu69 a întrebat:

Cine imi poate spune cat m-ar costa asigurarea RCA la un Opel Insignia motor de 2000 diesel? Mentionez ca am permis de conducere de peste 10 ani, timp in care nu am avut niciun accident.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai mult depinde ce varsta ai. intra pe un calculator online si calculeaza ti acolo

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandru942 a răspuns:

Sunt niste criterii varsta, vechimea permisului, accidente. daca te ajuta sa-ti faci o idee am un prieten are 29 ani are permisu de 8 ani si la motor de 1600 platese asigurare 500 lei anual. Tu vei plati mai mult cu 200-300 lei pentru ca e motorul mai mare.