| andreirobert15 a întrebat:

cam cat ar costa asigurarea pe 6 luni la o masina noua cu motor de 1.5 diesel?
mentionez ca e prima asigurare!
funda!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asigurarea nu avem noi cum sa iti spunem cat costa, depinde de varsta ta, de exeperienta, de localitatea de unde esti de compania de asigurari. Ia si tu un calculator online de RCA si fa o simulare

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie toate datele tale, si datele masinii, ca sa poti face o estimare apropiata.
Nimanui nu-i pasa ca e masina noua, conteaza capacitatea motorului, varsta soferului, si daca acesta a avut daune.
Fiind prima asigurare cu acel CNP si acea serie sasiu, intri in clasa B/M 0, adica n-ai nici o reducere.
Daca ai sub 30 de ani, asteapta-te la cel putin 1000 de lei pe an, pana pe la 1600.

| alin180 a răspuns:

400-500 de lei