| Just1one a întrebat:

Salut colegi, am o problema la masina mea bora 2001. Oscilează turatiile și am schimbat bobinele de inductie in speranta ca nu mai face socurile alea, dar face la fel si după cateva zile dupa ce am schimbat bobinele de inductie mi-a apărut martorul "check engine". Cand ciupesc putin acceleratia si revine acul inapoi jos oscilează in continuare, face doar la relanti.
Am primit niste sfaturi cum ca ar fi sonda lambda, e posibil sa fie de la sonda lambda?
Aștept parerile celor ce s-au întâlnit cu problema aceasta.

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Chiar sonda lambda este, dar trebuie pusa pe tester si acolo daca da eroare specifica de sonda oxigen, inseamna ca ea trebuie schimbata.