| Anonimgeo14 a întrebat:

Salut comunitate super, am și eu o rugăminte:
Am nevoie de o părere despre o mașină
Alfa Romeo 147 an 2007 1.6 benzina twin spark 105 cp
Costuri întreținere,probleme des întâlnite, chiar și consum.Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Legenda spune că dintre toate comentariile, cei mai hateri vor fi ăia care n-au mirosit niciodată o Alfa.
Eu am mirosit Alfe, dar n-am idee despre motorul care te interesează, deci nu te pot ajuta.
Nu sunt probleme de fiabilitate la ele, sunt doar basme. Prostimea știe doar de vw și japoneze, că e mai ușor să stimulezi inteligența cu prejudecăți.

| johnnny123 a răspuns:

Alfa Romeo este cunoscută ca fiind una dintre cele mai puțin fiabile mărci de mașini. Imaginează-ți acum o Alfa Romeo veche de 16 ani cu un istoric pe care nu-l cunoști...

| AmandinaDragan a răspuns:

Costuri întreținere la Alfa Romeo? Mergi la un centru de garantii pentru asa marca si ai sa vezi. Un 500 de lei/ora manoprta te aranjeaza. Si intr-o ora iti schimba 2 bujii. Plus pretul pieselor.