| FitMonkey a întrebat:

Salut

Cum pot sa imi dezactives ESP-ul? degeaba il opresc de la buton si se stinge martorul din bord. cand pornesc de pe loc brusc sau vreau sa patinez se activeaza automat, se aprinde martorul in bord. golf 4 /1.6 /16valve/benzina/2002

multumesc

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Pornesti motorul, toti martori trebuie sa fie stinsi, apesi pe butonul esp si ar trebui sa se aprinda acel bec si sa ramana aprins, abia atunci e dezactivat.
Atentie, de precizat e ca la unele modele esp-ul nu poate fi dezactivat in totalitate, asta in semnand ca abs-ul ramane activ.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cand e becul aprins, atunci el e dezactivat!
Cand e becul stins, e activat.
Deci, apasa butonul, ca sa ramana becul aprins, si atunci poti sa patinezi.