| HTH a întrebat:

Cum se spune corect in limba engleza: "ma uitam in oglinda laterala."?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I was looking in the wing mirror.
wing mirror expresie pentru oglinda laterala

| HTH explică (pentru anonim_4396):

Exact asta mi-era nelamurirea: daca se foloseste wing mirror sau side mirror. Multumesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru HTH):

Wing mirror cu sigurantawinking

7 răspunsuri:
| Edisor27 a răspuns:

Salut, regulamentul acestui site interzice sa pui intrebari legate de teme sau de scoala.

| Rayden065 a răspuns (pentru Edisor27):

Da, dar nu cred ca cineva are nevoie sa scrie asta la tema pentru acasa. Nu e doar la scoala cand cineva are nevoie sa traduca ceva.

| HTH explică (pentru Edisor27):

Nu am incalcat niciun regulament, nu e pentru scoala, am terminat-o de ceva ani. Aveam niste dubii cu privire la termenul "wing mirror" sau "side mirror". Adica nu stiam care este cel acceptat. Iti multumesc, m-ai ajutat enorm! big grin

| Gerard9965 a răspuns:

I was looking in the wing mirror in that moment ( Daca vrei sa zici intr-un moment fix din trecut ).

| ioana0013 a răspuns:

I was looking in the side-view mirror. happy