| Razvan539gcr a întrebat:

Salut, dacă iau o motocicleta de ex yamaha yzf 600 și iau actele și serile de pe alta motocicleta de ex yamaha yzf 125 și montez seriile și actele pe yamaha de 600 își va da seama cineva ca motocicleta nu e de 125 și sunt falsificate actele? Ma refer la un control de rutina

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Văleu cate infracțiuni comiți deodată. pe langa fals în acte sunt sigur că nici nu ai permis să conduci un motor de 600.

Nu trebuie decat să dai peste un polițist cu minime cunoștințe și se prinde imediat. Și puf dosar penal peste dosar penal.

| Razvan539gcr explică (pentru suntserios):

Pai dacă iau și seri după yzf 125 și acte cum sa se prindă ca nu e de 125?

| suntserios a răspuns (pentru Razvan539gcr):

Seriile sunt ștanțate cu scop...

| Razvan539gcr explică (pentru suntserios):

Eu sunt la SC la a1 și de aceea am pus întrare are ca vr sa iau una de 600 și sa iau acte și seri

| suntserios a răspuns (pentru Razvan539gcr):

Așa. Deci vrei sa comiți 2 infracțiuni dintr un foc. Bravo, felicitări.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pai da ca seria motorului sau șasiului nu o poti schimba, se va vedea ca sunt false seriile si te va duce la sectie, dar de ce ai vrea sa falsifici seria?

| Razvan539gcr explică (pentru CristiDinBucuresti):

Seriile se verifica vreodată la contorul de rutina sau doar raru? De ex dacă iau acte de 125 în aceiași culoare cu motorul de 600 se va prinde la un control simplu ca nu e de 125?

| trophin a răspuns:

Cand te-ai nascut? in 2014?

| trophin a răspuns:

Ia o trotineta electrica, numai abera despre motorete, daca nu stii

| Peli75 a răspuns:

Păi dacă ești cu sânge în vene poți să faci, dar își vor da seama rapid și vei avea dosar penal! Stai blând că e mai bine așa