| FlorinBboy a întrebat:

Salut. Dacă îmi expira ITP la mașină, pot merge sa îl fac la service autorizat rar? Sau trebuie neapărat la RAR?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Indiferent daca e expirat sau nu, poti merge la orice statie ITP autorizata.
La RAR trebuie facut ITP doar daca ti-a fost retinut certificatul de inmatriculare.

| Simpatic a răspuns:

La orice service autorizat RAR poti face ITP-ul, nu la RAR!
Fii atent sa faci din timp ITP-ul, daca a trecut chiar si 1 zi peste data trecuta in certificatul de inmatriculare, atunci duci masina pe platforma catre statia ITP, nu o conduci pe sosea cu ITP expirat, atentie!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu e expirat inca poti merge la orice service autorizat RAR

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Il poti face la service, nu este necesar la RAR.