| TymbarkCo0L a întrebat:

După ce mi-au deschis cei de la asigurări dosar de daune, am un timp limită in care trebuie sa duc masina la un service? Expira dosarul? Mulțumesc.

4 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Eu stiam ca 30 zile, daca s-a schimbat intre timp nu mai stiu

| TymbarkCo0L explică (pentru Felys):

Nu am avut timp sa o duc la service in 30 de zile. constatarea daunelor la firma de asigurari a fost pe 7.12. 2019

| Digikey a răspuns:

Nu stiu ce dosar de dauna ti-au deschis tie.Eu dupa accident am fost chemat la doua zile sa vada masina si dupa 20 de zile mi-au intrat banii in cont ca am ales reparatie in regie proprie.
Alta data am dus masina in service tot dupa doua zile si am lasat-o acolo sa o repare.Mi-au tinut-o o luna si si-au batut joc in ultimul hal cu reparatia.Am contestat reparatia au mai tinut-o inca doua saptamani si era cat de cat ok.Au pus cele mai ieftine si jalnice piese de pe piata.

| TymbarkCo0L explică (pentru Digikey):

"Legislatia rutiera in vigoare nu prevede niciun termen pentru Daca da, in cazul in care va opreste politie puteti fi sanctionat intrucat, conform Codului rutier, nu aveti voie sa circulati cu autoturismul avariat mai mult de 30 de zile de la data producerii avariilo" sa fie asa?