| maphiotul a întrebat:

Salut.
Daca la masina am jantele 5J× potrivesc si 6J×?
Ce reprezinta acel J mai exact?
Mersi

3 răspunsuri:
| DjSannan a răspuns:

Salut!
Jantele de dimensiunea 5J× sau 6J× se refera la latimea acestora in inch. "J" reprezinta un cod standard utilizat in industria de pneuri si jante. Daca masina ta are jante de dimensiune 5J, atunci 6J pot fi montate daca sunt compatibile cu alte dimensiuni specifice ale masinii tale, cum ar fi diametrul jantei sau bolt pattern. Este important sa verifici cu atentie compatibilitatea inainte de achizitionarea jantelor

| maphiotul explică (pentru DjSannan):

Pai da, si cum sa verific?
Daca mi le trimite de la 500km distanta
De aia am intrebat aici
Toate specificatiile sunt la fel doar treaba asta difera, in loc de 5j la el are 6j
Si omu zice ca au fost pe o masina la fel ca a mea, acum nu stiu ce sa zic...

| maphiotul explică (pentru DjSannan):

Sau care cod/dimensiune trebuie sa fie fix la fel?