| sakaz a întrebat:

Salut,
deci unchiul meu o sa isi ia un volkswagen passat 2010 si la computer`ul de bord m-a intrebat daca se poate seta/instala limba romana ca are decat engleza si germana.

deci se poate instala limba romana? :d

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Passat nu are decat Engleza si Germana pe absolut nici un model cu computer de bord. Are si franceza si spaniola, si italiana. Dar romana are decat daca il resofteaza dar costa... pe langa resoftarea propriuzisa modificarea softului care se face ulterior ca sa pui limba romana mai este 100 de lei dar CD cu softul in romana este 830 de lei + resoftarea completa care este 300 la mine la service in alta parte gasesti si la 150 la colt de strada dar fara garantie si risti sa ti se aprinda becurile aiurea sau sa piuie alarma sau sa ramai cu ea in drum pentru ca nu iti mai baga atunci cand trebuie combustibilul si... ajungi ca o caruta cu pom de Craciun in ea daca ai "noroc" preturile de la service-urile autorizate astea sunt dar softul il cumperi tu nu service-ul, restul este treaba atelierelor la care o duci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca se poate, de obicei ei pun doar limbile tarilor in care masina va ajunge dupa iesirea din fabrica.