| MotoBlitz a întrebat:

Salut! Dețin o Mobra Hoinar de 49cc și nu a fost prevăzută încă din fabrică cu semnalizări și nici nu îi pot pune neavând dinam sau locuri unde să atașez siguranțele. Am voie cu ea pe drumul public dacă ea a fost construită fără semnalizări?

1 răspuns:
| SuNaM a răspuns:

Nu. Intra in categoria moto-cross. Daca nu ai semnalizari, nu ai voie pe drumul public. Am si eu un moto-cross fix la fel, nu am voie cu el pe drum, dar daca trebuie sa merg undeva si trebuie sa o iau pe drum ( sunt la tara ), o iau pe langa drum prin iarba )) ...si politia nu are ce sa mi faca ca nu s pe drumul public