| Tekay a întrebat:

Salut, dețin un BMW E46 320D (sedan) an 2000, imi face urat planetara spate stanga(doar capul de planetara) si vreau sa o comand de pe net de la dezmembrări, ce trebuie sa ii spun celui de la care eu vreau sa o cumpăr? Trebuie vreo serie ceva? Si daca da, de unde o iau?

Răspuns Câştigător
| RaduRobertRO a răspuns:

Trebui sa-i spui marca masinii, modelul, anul fabricatiei.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

De la dezmembrari? adica inlocuiesti ceva uzat cu ceva vechi?
de ce nu ceva nou? inteleg ca costa ceva banuti dar ori ai masina ori numai ai
Eu unul daca nu mi-as permite sa intretin masina as vinde-o si as merge cu mijloacele de transport in comun...si crede-ma la mine-s mai scumpe piesele ca nu gasesc decat pe original.

| sierra1 a răspuns:

"planetara...vreau sa o comand de pe net de la dezmembrări"

mai bine mai pune un ban și o iei de NOUĂ

| relian a răspuns:

De unde o iei? De la magazin noua, tu crezi ca de la dezmembrari aia e buna, sau te va duce mult? Daca o ia de la o masina ca si a ta o sa dai cu banii aiurea.Mai degraba cumperi una noua chiar aftermarket, nu trebuie neaparat OEM dar stii ca e noua si o sa te duca.Ce cumperi de la dezmembrari nu ai nici o garantie, te poate lasa dupa o zi, sau dupa un an.
De spus daca e sa raspund la ce intebi, trebuie sa spui modelul, anul masinii si ce motor ai.Adica ceva de genul 2000 BMW 320D, 2 litri sau cti o avea motorul tau.
Sau daca e o sa te intrebe ala amanunte, daca e serios.Normal ar fi trebuie sa spuna de la ce masina provine acea piesa, cati km are, dar banui ca nici el nu stie asta laughing