| Shinderiu a întrebat:

Daca vreau sa comand ceva de pe olx cum procedez? Adică trebuie sa ii spun celui de la care comand adresa mea?

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Trebuie sa suni la numarul de telefon din anunt sau sa trimiti mesaj interesandu-te daca poate sa-ti trimita produsul prin posta. Daca zice ca da ii dai numele si adresa.
Daca vanzatorul e din acelasi oras cu tine e mai simplu. Va intalniti undeva si faceti tranzactia. Asa ai ocazia sa vezi si produsul inainte sa-l platesti.

| dbigiu84 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa-l suni.Depinde de ce produs vrei sa cumperi. Daca e ceva de genul saltea, bicicleta poti sa te duci tu sa o iei.Sau sa o trimita la posta Romaniei.