| RadukxD a întrebat:

Dintre Mercedes Benz ML350 BlueTec 4Matic, Jeep Grand Cherokee Overland si Land Rover Range Rover Sport(toate fiind model nou- 2014), care este cea mai buna masina ca: optiuni, pret, fiabilitate, consum, putere, cuplu, motor, transmisie etc (argumentat). Multumesc anticipat! Funda, raspunsului cel mai explicit in argumentare. big grin

Răspuns Câştigător
| AliLina2 a răspuns:

Pai la optiuni ce sa zic, toate sunt sofisticate.
Pret:
-Mercedes ML350-in jur de 50 000 euro nou.
Jeep Grand Cherokee-in jur de 60 000
-Land Rover R.R. Sport-de la 50 000 in sus.
Fiabilitate:
-Mercedes ML 350-destul de buna
-Land Rover R.R Sport-este foarte apreciat ca punct de vedere al fiabilitatii.
-Grand Cherokee-fiabilitatea lui e punctul slab.
Consum:-Mercedes ML 350-.8-9 urban si 6, 5-7 extraurban
-Land Rover RRS-.13, 2 urban si 8, 5 extraurban
-Grand Cherokee O-.7, 5 combinat
Putere:
Mercedes ML 350-.190 kW/258 CP
-Land Rover RRS-.258-292 CP
-Grand Cherokee--250-260 CP/184 kW
Cuplu::
-Land Rover-cuplu maxim 700(2500 rpm)
-Mercedes ML 350-.620(1600-2400 rpm)
-Grand Cherokee-.570(2000 rpm)
Motor:
-Mercedes ML 350-3.0 TD V6
-Land Rover RRS-TDV6 Diesel, SDV6 Diesel, V6, V8
-Grand Cherokee-V6, V8
Transmisie:
-Mercedes ML 350-7G Tronic Plus,
-Land Rover RRS-Automata cu 8 rapoarte
-Grand Cherokee-Transmisie automata cu 8 rapoarte.

| RadukxD explică (pentru AliLina2):

Si la optiuni, per total, cea mai dotata ar fi(standar+ optionale) :?
iar la comfort, siguranta, vizibilitate si luxuritate? toate intr-o singura masina :TOP

2 răspunsuri:
| AliLina2 a răspuns:

Pai culmea ca Cherokee are vizibilitate mai buna, si pe offroad.dar la confortul si luxuritate sunt mai bune rover si ML 350..la siguranta..Land Rover..optiuni..ML 350..eu as alege Land Rover(TOP).