| George_Staruiala_1989 a întrebat:

Doresc sa imi cumpar o masina din alt judet inamtriculata in Ro, dar nu are nici ITP si nici Rar.
Pot sa ii scot numere rosii sa o aduc, sau astea sunt doar pentru masinile din strainatate?
Pot sa ii fac Rarul in orice judet?
Poate sa imi faca alta persoana Rarul daca eu nu pot sa merg?

2 răspunsuri:
| MariusF23 a răspuns:

Trebuie adusa pe platforma. Nu se poate altfel, degeaba ii scoti numere rosii.

| usernameinvalid a răspuns:

Poate cineva sa faca toate astea in locul tau, chiar acum eu ma confrunt cu "ceva probleme", sunt in Italia, am cumparat o masina din Romania, actele sunt aproape gata, deci... poate face altcineva in locul tau.
O sa urmaresc intrebarea sa descopar si eu cateva chestii.
Inainte sa o cumperi, vorbeste cu cineva sa puna testerul pe masina ca nu cumva sa te trezesti cu alte probleme.