| bogdan3vl a întrebat:

e cineva care se pricepeti la motociclete?
am o aprilia rx 50 si cred ca mi s-a dus grupu de pinioane din cutiea de viteze si motoru
am mers ce am mers cu ea a inceput sa dea apa pe afara din radiator.am bagat apa iar dupa am urcat o coasta a inceput sa se auda un vajait in cutie sau in motor
am oprit si am sunat pe cineva sa vina sa-mi aduca ulei pentru cutie.am bagat ulei dar am bagat pana sus la capac nu pana la capacul de la nivel. dupa am pornit-o si nu se mai auzea vajaitul dar in schimb nu mai tragea deloc era moarta.am observat ca pe un furtunas curgea apa cu ulei negru cu tenta spre gri
credeti ca e din cauza ca am bagat prea mult ulei in cutie si din cauza asta s-a spart vreo garnitura si s-ar fi dus si motorul?

astept raspuns urgent si daca e cineva care se pricepe bine sa-mi lase si un id de mess pentru mai multe detalii

dau funda.

1 răspuns:
| Roman_Florinel_1956 a răspuns:

Normal ai bagat ulei peste nivel unde sa bai faca barbotarea a spart carterul sau aruncat un semering afara