| minix20 a întrebat:

Salut, i-a picat surorii mele superglue pe bancheta si s-a uscat, mai sunt ceva sanse sa se ia?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Incearca cu acetona, dar nu inainte de a testa sa nu afecteze materialul.

Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de materialul pe care a picurat.
Daca este material textil sau lemn ne-lacuit, atunci se poate incerca cu acetona.
Daca nu, se va lua cu timpul, prin frecare (cu pantakonii). happy

| dullcat a răspuns:

Buna.De pe textil nicio sansa, poate doar daca este vreun strat subtire care se cojeste, insa ma indoiesc.

| Sistemulxxl a răspuns:

Nu