| LittleStefX a întrebat:

Salut, ieri am cumparat o bicicleta rockrider st530 si am iesit cu ea dupa ce s-a terminat ploaia. Pe un drum principal i-am dat un sprint, ceva viteza si la un moment dat a inceput sa se auda un sunet din ce in ce mai ascutit de la placuta de frana din fata. Ce as putea sa fac? Pe moment ce accelerez se aude din ce in ce mai tare si sunetul se aude in continuu...
Bicicleta e noua,... chiar nu prea imi dau seama ce are.
Multumesc anticipat happy

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inainte de a te urca pe ea trebuia sa verifici daca totul este fixat bine si strans corespunzator. Daca a fost montata de cei din magazin nu au strans totul cum ar trebui.

| LittleStefX explică:

Sunetul se aude fara a apasa maneta de frana. Practic doar merg, fara sa franez, si zici ca am o cutie de bere la roata care scoate un sunet din ce in ce mai ascutit...