| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva luni mi-am luat o bicicleta si vreo 2 luni n-am avut nicio problema cu ea. Dupa aceea a inceput sa se aude un scartait enervat in fata in partea din stanga. Nu am mai mers pe ea pana acum ca nu am avut timp si nici chef si nici nu i-am luatt nimic ca sa o fac sa nu mai scoata sunetul ala. Acum cateva zile am cumparat un spray degripant si am dat pe toata partea din fata si pe frana din spate pentru ca si ea scartaia. Am lasat-o vreo 30 min si dupa am iesit afara cu ea. Frana din spate nu mai scoatea nici un sunet dar in fata tot se auzea scartaitul acela. Cum pot sa scap de scartait?

Răspuns Câştigător
| KaPy2 a răspuns:

Pai da-i roata jos,scoate-i axu' pune-i vaselina pe chiuvete(unde vine pusa coroana de bile) pui coronițe de bile și pui axu' înapoi și nu mai scârțâie,trebuie sa lași un pic de joc la roata, dar foarte putin!, bafta la repararea bicicletei, ce model este bicicleta?, funda?

5 răspunsuri:
| KaPy2 a răspuns:

Scârțâitul vine de la axul de fata sau de la pedala după partea stânga?

| anonim_4396 explică (pentru KaPy2):

De la ax

| anonim_4396 explică (pentru KaPy2):

DHS K2641

| KaPy2 a răspuns (pentru anonim_4396):

Era cum ti-am spus eu sau?

| anonim_4396 explică (pentru KaPy2):

Nu. scartaitul venea in alta parte dar oricum ti-am dat funda happy

| KaPy2 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da-i roata jos,scoate-i axu' pune-i vaselina pe chiuvete(unde vine pusa coroana de bile) pui coronițe de bile și pui axu' înapoi și nu mai scârțâie,trebuie sa lași un pic de joc la roata, dar foarte putin!, bafta la repararea bicicletei, ce model este bicicleta?, funda?