| No10 a întrebat:

Salut, ieri am primit amenda pentru parcare neplătită in zona centrala a Aradului, mi-au lăsat un bilet pe parbriz la stergator. Acum ce urmează, sa imi vina vreun plic acasa sau merg la primărie cu foaia din parbriz si plătesc?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

și pe bilețelul ăla ce mai zice? - dacă ai putea să ne spui, ar fi util

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la poștă acolo se plătesc amenzile nu la primarie, la primarie te duci cu dovada ca ai platit cu chitanțele de la poștă.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Amenda se plateste doar in baza procesului-verbal de contraventie, pe care trebuie sa-l primesti la domiciliu. Poti incerca si cu biletul respectiv, daca scrie cine te-a amendat, amenda si unde trebuie s-o platesti.