| RobY_3853 a întrebat:

Salut
Imi puteti spune va rog frumos, Firme celebre de masini, Cum ar fi Mercedez etc...Deci sa fie firme tari, nu DACIAlaughing) DE EXPLU

Mersi mult

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| unCalutz a răspuns:

Principalii cinsprezece producatori de automobile(85% din productia mondiala).
1.GeneralMorors (GM)
2.Toyota
3.Ford
4.Volkswagen-Audi
5.Daimler-Chrysler
6.PSA (Peugeot-Citroen)
7.Honda
8.Nissan
9.Hyundai-Kia
10.Renault
11.FIAT
12.Suzuki
13.Mitsubishi
14.Mazda
15.BMW

| TotEu_8405 a răspuns:

Alfa Romeo
Audi
Bentley
BMW
Cadillac
Chevrolet
Chevrolet USA
Chrysler
Citroen
Dacia
Dodge
Ferrari
Fiat
Ford
Great Wall
Honda
Hyundai
Infiniti
Isuzu
Iveco
Jaguar
Jeep
Kia
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lotus
Maserati
Maybach
Mazda
Mercedes-Benz
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Renault
Saab
SEAT
Skoda
Smart
SsangYong
Subaru
Suzuki
Tata
Toyota
Volkswagen
Volvo

PS: Dacia ce are?

| grafa a răspuns:

Dacia ce are?

| radwoo24 a răspuns:

*Mercedes-Benz*, *Audi*, *Volkswagen*, *BMW*, *Toyota*, Range Rover, Land Rover, *Ferrari*, *Lamborghini*, *Pagani*, *Bugatti*, Maseratti, May-back, *Rolls-Royce*, Jaguar, Porsche, Ford, Bentley, Nissan, Noble(englezeasca), etc. Sunt multe, dar cele mai bune sunt alea care le-am pus intre stelute(exemplu: *Ferrari*)... Funda?

| sanders a răspuns:

Saab,bmw,audi,mercedes,opel,koenigsegg,ferrari,lamborghini,land rover,porsche,jaguar,rollsroyce,maybach,volkswagen,ford,chevrolet,jaguar,bugatti,bentley,toyota,nissan,cadillac,lincoln,pontiac,ssangyong,shuanghuan,volvo,skoda,knight,hummer,TVR,marussia,subaru,hyundai,honda,fiat,alfa romeo,maseratti,wiesmann,citroen,corvete,infiniti,jeep,kia,pagani. mistubishi,giugiaro,lexus,GMC,seat,saleen,renault,vauxhall,mini,smart,plymouth,peugeot,Mclaren,noble, barabus, zenvo.etc

| barbiedoll_2931 a răspuns:

BMW, audi, WW, RR, ferrari, bently, Alfa, Porche, km atat stiu

| CaTaLyN_3142 a răspuns:

*Mercedes-Benz*, *Audi*, *Volkswagen*, *BMW*, *Toyota*, Range Rover, Land Rover, *Ferrari*, *Lamborghini*, *Pagani*, *Bugatti*, Maseratti, May-back, *Rolls-Royce*, Jaguar, Porsche, Ford, Bentley, Nissan, Noble(englezeasca), etc. Sunt multe, dar cele mai bune sunt alea care le-am pus intre stelute
Sper ca iti plac. mult noroc