| Noname250 a întrebat:

In cazul unui accident rutier soldat doar cu pagube materiale, caz in care se face amiabila, cum poti pleca cu o masina avariata pe roti? Vreau sa cumpar o masina care a fost avariata de curand si nu stiu daca o pot aduce pe roti; nu are bara pe fata iar capota este indoita. Am nevoie de o dovada pentru a o putea repara?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O duci pe platforma.
bineinteles ca ai nevoie de dovada pentru reparatie si o vei obtine in urma amiabilei de la asigurator