| Aninim777 a întrebat:

Salut.
Intenționez sa achiziționez un Fiat idea 1.4 din 2004 cu instalatie GPL.

Aș vrea sa va cer cateva păreri despre masina daca este costisitoare la piese si daca are probleme pe partea electrica?

Multumesc,

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu nu as cumpara masina pe GPL deloc, cand trebuie sa o alimentezi pe benzina cand pe GPL, daca instalatia nu e ok ce faci? Sunt pretentioase iti zic eu, unele dau in nas sau nu merg cum trebuie, plus ca trebuie sa faci revizia la instalatia GPL si asa mai departe.
Am avut o masina trecuta pe GPL si nu imi mai trebuie de atunci prefer benzinara, e cea mai buna dintre toatewinking
Si in plus o masina de asta de 1.4 cat consuma, sa vezi ce consum avem altii la 3.0 benzina laughing

| Simpatic a răspuns:

@panamax ai avut tu masina turbo pe gpl cum am avut eu lamborghini urus! te dai mare destept cand esti vai steaua ta!
Ai fi si tu vreun inginer mecanic si nu stiu, mai laudarosule cu multe masini. Ai vazut in viata ta macar o masina noua, sau esti ca toti martafoii cu parcuri de masini vechi de 800 de euro pe care le schimba anual doar asa ca nu au ce face. Deci mai taceti din gura.

| sierra1 a răspuns:

"Fiat idea 1.4 din 2004 ...este costisitoare la piese"

hai să fim serioși, probabil toată mașină nu costă cât 4 cauciucuri noi

| Panamax a răspuns:

Motoarele Fiat sunt destul de fiabile. Pica caroseria si motorul inca functioneaza.
Am avut 3 masini cu GPL dintre care una turbo si am fost foarte multumit in toate privintele.
Nu stiu de ce naiba Simpatik tine sa-si dea mereu cu parerea la rubrica asta cand este cel mai ignorant in domeniul auto.

| Eisenheim a răspuns:

Scurt pe 2. Am avut fiat, foarte stricăcioase și piese scumpe și greu de înlocuit. Nu recomand happy