| redtape a întrebat:

Salut, intentionez sa inchiriez o masina pe o durata scurta pentru o excursie si nelamurirea mea este daca trebuie sa platesc eu daca se strica masina, multumesc!

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Nu repari tu, pentru ca nu este vina ta. Daca insa o accidentezi, aia e alta poveste.Deci platesti doar cei din vina ta.
Tu bagi doara combustibil si atit, restul este responsabilitatea alora sa puna, sa faca.

Sa spui conduci si se aprinde nu stiu ce lumina de avertizare la bord, tu nu continui sa conduci, in baza ca nu-i masina ta, prafu sa se aleaga de ea laughing
Masina nu are apa la motor, nu te duci ca vintu laughing opresti pui apa, eventul daca e problema ce nu tine sa-i faci tu ceva, suni la aia.

Dar aia verifica masinile inainte, au de toate, asa ca stai linistit nu se va intampla nimic.
Daca se strica fara sa o bagi tu in stilp, nu ai nici o responsabilitate.Nu stiu cum e treaba cu facut sex in masina, daca ai voie sau nu ai laughing aia tu trebuie sa intrebi

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e o defecțiune tehnică necauzata de tine nu.
Daca e cauzata de tine și ai asigurare full nici atunci.

Daca nu ai asigurare full și eu vina ta atunci plătești

| VoidEternal a răspuns:

Daca se strica ea, nu. Daca o dai in gard, probabil ca da, in functie de ce semnezi cand inchiriezi. Suni la firma de la care vrei sa inchiriezi si intrebi.