| Andrei199114 a întrebat:

Vreau sa închiriez o mașină în Italia, știe cineva ce trebuie sa fac mai exact sau plătesc și îmi da mașină pe loc? Mă gândesc că trebuie o garanție ceva la început

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice companie îți va bloca o sumă de bani drept garanție. Suma variază de la companie la companie în funcție de mașină și de asigurarea pe care o iei

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Garantezi cu un card de credit. Atenție! Nu de debit (salariu etc.) ci de CREDIT!

| relian a răspuns:

Daca esti roman cred ca tio cere ceva garantii laughing cel mai indicat este sa intrebi.
Eu de exemplu am inchiriat,nu mi-a cerut nici o garantie,doara am platit cit a fost si aia a fost.
Bine nu am fost cu act romanesc laughing deci depinde si de unde vii.

Ce trebuie sa faci? Depinde unde esti,dar poti plati si online,apoi sa mergi cand ai programarea si sa ridici masina.
Ori daca esti deja in Italia,mergi la companie direct si intrebi acolo,platesti acolo pe loc.
Dar poti lua daca au masina ce vrei tu,poti alege tipul de masina,fumator,nefumator etc transmisie standard ori autoamata,brand mercedes, bmw, ozn laughing, benzina, motorina, 300 cp, sau trotineta de 80 cp, noua sau 3-5 ani,bla bla,deci ai o groaza de optiuni sau ce dorinte ai,aia trebuie sa inchiriezi, ca urmare fctie de ce masina vrei, aia pot sa aiba masina dorita de tine pe loc, ori pot sa nu aibe, cel mai indicat este sa rezervi din timp, ori daca e urgenta accepti ce masini au.

| Sophieka a răspuns:

Intreaba-i pe ei.