| George12356456 a întrebat:

Salut! La plecarea de pe loc mi se pare ca nu are suficientă putere mașina, îmi pare ca ambreiajul nu e ok. Am testat in felul următor: in treapta a treia cu frâna de mâna trasa, am accelerat și am debraiat ambreiajul. Motorul nu a murit, însă pedala de ambreiaj a rămas la jumătate (adică nu a mai revenit sus). Oare e dus ambreiajul? Mersi!

In treptele de viteza e ok, trage bine, doar la plecare ma enervează.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Rezolvă problema cu cursa pesalei și abia apoi pleci la drum. NU risca!

| anonim3247 a răspuns:

Dacă ai ambreiaj hidraulic e posibil să fie pompa ambreiaj