| sunshine28 a întrebat:

Salut la toti.

Ce parere aveti despre un Opel Corsa din 1997 cu motor de 1.0 si in 3 cilindri?

Am inteles ca sunt ceva mai "puturoase" si se strica des. Este adevarat?

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am condus mai demult 1.0, nu mi-a placut. Nu prea se misca.
1.2 si 1.4 sunt mai potrivite.
Caroseria are destul de multe probleme cu rugina, in principal la lonjeroanele fata, praguri, podea portbagaj si aripi.
O alegere mai buna ar fi Polo din acelasi an, cu motor 1.0 in 4 cilindri. Au si tabla mai buna, iar motorul se comporta foarte bine (consum mic, putere suficienta).

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Are 54cp si vreo 80nm... presupun ca este extrem de puturoasa

| johnnny123 a răspuns:

Realist vorbind, cât de sprintenă si fiabilă ar putea să fie? Nu poți să ai cine știe ce așteptări de la o mașină cu motor de 1.0 în 3 cilindri veche de 21 de ani.

| tannoysound a răspuns:

O masina care are 21 de ani se va strica destul de des.